پروژه اتوماسیون صنعتی

پروژه اتوماسیون صنعتی به منظور کنترل و هدایت دستگاه انجام می شود. یکی از ابزارهای تکنولوژی های روزآمد برای تشکیل سیستم اتوماسیون است. صاحبان صنایع به دلایلی از جمله افزایش کیفیت کالا، افزایش قابلیت اطمینان محصول و بالابردن حجم تولید فرآیند کار، به سمت اتوماسیون شدن می روند. در حقیقت اتوماسیون صنعتی فرآیندی است که با حداقل دخالت نیروی انسانی تولید اتوماتیک انجام می شود. این فرآند ترکیبی از مواد به محصول نهایی تبدیل می شوند.

محققان از زمان شروع انقلاب صنعتی ، به توسعه تکنیک های پیچیده برای اتوماتیک کردن فرآیند توجه زیادی کرده اند. برای آشنایی با پروژه اتوماسیون صنعتی، اهمیت آن در صنایع، مزایا معایب ادامه مطلب را مطالعه کنید. شرکت اتوماسیون کوروش خدماتی نظیر پروژه اتوماسیون صنایع و فروش تجهیزات و خدمات فنی را به مشتریان خود به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.

تعریف پروژه اتوماسیون صنعتی

هنگامی که از پروژه اتوماسیون صنعتی در صنایع خود استفاده می کنید، درحقیقت شما کارهای تکراری و تیپ را توسط سیستم ها و تجهیزات کنترلی از جمله نرم افزارهای کامپیوتری و ربات انجام می دهید. در این فرآیند سیستم هایی برای کنترل روی دستگاه ها نصب شده و فرآیند را یکپارچه سازی می کنند.

بدین ترتیب درگیری اوپراتور و نظارت لازمه کاهش پیدا می کند. این سیستم ها از حلقه های بازخورد و برنامه های حسگر تشکیل می شود. کار سیستم این است که شرایط عملیاتی را برای رسیدن به مقادیر مناسب طبق داده های واقعی زمان تنظیم می شوند را ایجاد کند. با پیشرفت برنامه نویسی و دیجیتالی شدن صنایع، پروژه اتوماسیون صنعتی نیز پیشرفت می کند.

تعریف پروژه اتوماسیون صنعتی

اهمیت اتوماسیون صنعتی

همان طور که در ابتدا گفته شد، اتوماسیون صنعتی، کنترل و هدایت دستگاه را به صورت خودکار انجام می دهد. کنترل اتوماتیک به منظور رسیدن به اتوماسیون کامل صورت می گیرد. اما دلایل مختلفی وجود دارد که این کار به طور کامل قابل انجام نیست. صاحبان صنایع معمولا از سیستم های نیمه خودکار استفاده می کنند.

در این نوع سیستم ها کنترل بخشی از دستگاه توسط نیروی انسانی انجام می شود. پیش از اینکه اتوماسیون صنعتی مطرح شود، کارخانه های بخش هایی مجزا داشتند و کاملا جدا از هم فعالیت می کردند. ارتباطات بین دستگاه ها توسط اپراتورها انجام می شد. این روش از تولید محدودیت ها و دردسرهای بسیاری داشت. هدف از سیستم اتوماسیون این است که راندمان و بهره وری افزایش پیدا کند.

با استفاده از پروژه اتوماسیون صنعتی ، هماهنگی و تناسب میان دستگاه ها و ربات ها و ایجاد شبکه در سیستم تولید پدید می آیند. این فناوری شامل حسگرها و اینترنت اشیا است. با استفاده از آن ها می توانید سیستم تولیدی را به صورت یکپارچه ادغام کرده و منابع را به بهترین شکل تخصیص دهید.

اتوماسیون به شیوه ای عمل می کند که پروسه ها ردیف و هم سو شوند. به طوری که آن ها به صورت یک شبکه یکپارچه از تجهیزات با استفاده از تکنولوژی باهم در ارتباط بوده و هماهنگ باهم عمل می کنند. با هماهنگی بین سیستم ها و ایستگاه های تولیدی، منجر به بروز رسانی درست و سریع موجودی های حین کار در خط کنترل بهینه موجودی در انبار می شود. اتوماسیون صنعتی پیش از کنترل پروسه تولید بوده و کارهای تعریف شده را می توان برای هر سیستم اتوماسیون برنامه ریزی و تعریف کرد.

مزایای استفاده از پروژه اتوماسیون صنعتی در تمامی صنایع

مزایای استفاده از پروژه اتوماسیون صنعتی در تمامی صنایع

استفاده از پروژه اتوماسیون صنعتی در تمامی صنایع مزایای بسیاری دارد. مهم ترین مزیت استفاده از این سیستم این است که هزینه ها کاهش و بهره وری افزایش می یابد. زمانی که شما دستگاه های اتوماسیون صنعتی را با نیروی انسانی کالا جایگزین می-کنید، سرعت تولید افزایش پیدا کرده و ایمنی تقویت خواهد شد. همین امر باعث می¬شود تا به اهداف تولید سریع تر دست پیدا کنید. با استفاده از دستگاه های اتوماسیون می توانید کارگاه یا کارخانه خود را به بهترین شکل مدیریت کنید.

شما می توانید از این دستگاه در صنایع مختلف مانند کارخانه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سوئیچینگ های شبکه های اجتماعی و ناوبری کشتی و هواپیما ها استفاده کنید. مزیت دیگری که می توانید با استفاده از تجهیزات اتوماسیون از آن بهره ببرید این است که کیفیت را افزایش و فرآیندهای تکراری را کاهش می دهد. با استفاده از این تکنولوژی دستگاه ها از راه دور دقیق و قابق کنترل بوده و به این صورت ضایعات تولید را به حداقل می رسانند.

ضرورت پروژه اتوماسیون صنعتی در کارخانه ها

امروزه، بین کارخانه ها رقابت شدیدی وجود دارد. این رقابت بیشتر بر سر گرفتن سهم بازار بیشتر است. برای اینکه یک واحد تولید موفق باشد، باید مشتریان خود را افزایش دهد. به همین دلیل باید کیفیت محصولاتش را افزایش دهد. اگر صنعتگران از اتوماسیون صنعتی در کسب و کارشان استفاده کنند، کیفیت و سرعت تولید محصولاتش افزایش و هزینه های آن را کاهش داده است. با استفاده از این سیستم می توانید حتی با وجود تعداد رقبای زیاد، سهم بازار بیشتری را دریافت کنید.

زیرا اگر از اتوماسیون صنعتی در صنایع خود استفاده نکنید، نمی¬توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. زیرا هزینه هایی که برای تولید محصول می کنید، افزایش می یابد. بدین ترتیب شما باید محصولتان را با قیمت بیشتری روانه بازار کنید. بدین ترتیب مشتری به دلیل گران بودن محصول شما را خریداری نمی کند. شرکت اتوماسیون صنعتی کوروش قادر است تا در امر پروژه اتوماسیون صنعتی کارخانه شما، بهترین امکانات را در اختیارتان قرار دهد.

کاربرد پروژه اتوماسیون صنعتی

کاربرد اتوماسیون صنعتی در تمامی صنایع و پروسه های صنعتی امروزه، توسعه چشمگیری یافته است. کنترل فرآیند وسیستم های اندازه گیری پیچیده در صنایع مختلفی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودروسازی وجود دارد، به ابزارآلات دقیق و حساس نیاز دارد.

پیشرفت اخیر در کنترل فرآیند و اندازه گیری پارامترهای صنعتی مانند فشار، دما، جریان و غیره، به افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه های تولید کمک می کند. بنابراین اگر می خواهید صنایع شما با هزینه های کم، کیفیت محصولاتش افزایش پیدا کند، توصیه می کنیم که از پروژه اتوماسیون صنعتی در صنعت خود استفاده کنید.

کاربرد پروژه اتوماسیون صنعتی

انواع پروژه اتوماسیون صنعتی

انواع پروژه اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی از گستره وسیعی از سیستم های خودکار تشکیل می شود. برخی از حیطه ها به کارهای تولید یا خودپرداز مربوط می شوند. تعامل و پیچیدگی که افراد با این سیستم ها دارند به کاربرد آن ها بستگی داشته و متفاوت است. با اتوماسیون صنعتی شما می توانید راهکارهای بی شماری را در بخش تولید به کار بگیرید. اما اتوماسیون شاخه های مختلفی دارد. شاخه های اصلی آن عبارتند از:

  • • اتوماسیون ثابت
  • • اتوماسیون قابل برنامه ریزی
  • • اتوماسیون انعطاف پذیر

پروژه اتوماسیون صنعتی ثابت

به پروژه اتوماسیون صنعتی ثابت، اتوماسیون سخت نیز گفته می شود. همان طور که از نام آن پیداست، این نوع اتوماسیون انعطاف پذیری کم دارد. از این برای کارهای تکراری توسط دستگاه های اختصاصی به کارگرفته می شود. هدف از این نوع این است که بهره وری و نرخ تولید افزایش پیدا کند. بعد از اینکه یک پروژه اتوماسیون ثابت راه اندازی شد، تغییر تنظیمات کار آسانی نخواهد بود. به عبارت دیگر نمی توان فرآیند آن را اصلاح یا پیکربندی مجدد کرد.

بنابراین این امر برای آن چالش بزرگی محسوب می شود. از طرفی این نوع اتوماسیون یک راه حل بسیار عالی برای تولید است. چرا که با گذشت زمان همچنان ثابت بوده و به کار خود ادامه می دهد. این نوع سیستم ها حجم بالایی دارد. یکی از کاربردهای آن در خطوط مونتاژ صنعت خودروسازی است.

پروژه اتوماسیون صنعتی قابل برنامه ریزی

پروژه اتوماسیون قابل برنامه ریزی برای آن دسته از صنایعی مناسب است که دستورالعمل های بخش سیستم اتوماتیک با توجه به محصول در طی زمان تغییر می کند. هر دسته از محصولی که وجود داشته باشد، مشخصات داده شده وظایف پردازشی و توالی انجام کارها قابل برنامه ریزی مجدد خواهد بود. از آنجا که پیکربندی دستگاه ها و برنامه ها باید با توجه به نوع و ساخت محصول جدید آماده شود، این کار کمی زمان بر خواهد بود. با درنظر گرفتن توجیه اقتصادی این نوع پروژه اتوماسیون صنعتی می توان از آن برای تولید دسته های بزرگ و کوچک استفاده کرد.

پروژه اتوماسیون صنعتی انعطاف پذیر

به پروژه اتوماسیون صنعتی انعطاف پذیر، اتوماسیون نرم نیز گفته می شود. با استفاده از این نوع اتوماسیون می توانید برای تولید محصول جدید، از برنامه ریزی سیستم استفاده کنید. با استفاده از اتوماسیون انعطاف پذیر می توان تغییر محصول را از طریق سیستم کنترل انجام داد. این کار سریع و به صورت خودکار انجام می¬شود. این مهم ترین مزیت سیستم اتوماسیون انعطاف پذیر محسوب می شود. پیکر بندی مجدد در بین دسته ها با استفاده از این نوع اتوماسیون، زمان کمی طول می کشد. یکی از نمونه های دستگاه اتوماسیون نرم CNC است.

مراحل پروژه اتوماسیون صنعتی

در مرحله اول بازدید، مشاوره فنی و تحلیل فرآیند پروژه انجام می شود.

در مرحله دوم طراحی پروژه انجام می شود

در مرحله سوم، تجهیزات تامین می شود.

مراحل پروژه اتوماسیون صنعتی

در مرحله چهارم تست FAT انجام می شود.

در مرحله پنجم پروژه در سایت اجرا می شود.

در مرحله ششم پروژه تحویل و آموزش داده می شود.

سفارش پروژه اتوماسیون صنعتی

شرکت اتوماسیون صنعتی کوروش یکی از معتبرترین و بهترین شرکت هایی است که شما می توانید با خیالی آسوده پروژه اتوماسیون صنعتی خود را به او بسپارید. این شرکت بهترین مشاوران را دارد که می توانند شما را در این امر یاری کرده و بهترین خدمات را به شما دهند. چنانچه قصد خرید تجهیزات و خدمات فنی دارید یا می خواهید اتوماسیون صنعتی را برای کسب و کار خود پیاده سازی کنید، می توانید با شرکت اتوماسیون صنعتی تماس بگیرید.

خدمات شرکت اتوماسیون صنعتی کوروش

پروژه اتوماسیون صنعتی، مشاوره، طراحی و اجرای می کند.

انواع تابلو برق صنعتی و plc نصب می کند.

انواع PLC برنامه دهی می کند.

لوگو اتوماسیون صنعتی کوروش
انواع اینورترهای صنعتی نصب و راه اندازی می کند.
انواع سیستم های اتوماسیون صنعتی تعمیر و عیب یابی می کند.
تجهیزات و وسایل اتوماسیون صنعتی تامین می کند.

انجام پروژه اتوماسیون صنعتی توسط شرکت اتوماسیون صنعتی کوروش

شرکت اتوماسیون صنعتی کوروش تضمین می دهد که برای انجام پروژه اتوماسیون صنعتی تمامی صنایع و شرکت ها بهترین برنامه نویسان را استخدام می کند. ممکن است فکر کنید که اگر ما از بهترین برنامه نویسان در کار استفاده کنیم، هزینه پروژه نیز بالاتر خواهد رفت. اما اینطور نیست و هزینه پروژه با قیمت مقرون به صرفه خواهد بود. ما همواره تلاش می کنیم تا پروژه اتوماسیون صنعتی را با بهترین قیمت و کیفیت به مشتریان خود ارائه دهیم. برای انجام پروژه اتوماسیون صنعتی کافیست با ما تماس بگیرید.